top of page

CO JE DERMOTRICHOLOGIE

Dermotrichologie je vědní obor spojující znalosti z oborů dermatologie a trichologie. Zaměřuje se jak na zdraví vlasů a vlasové pokožky, tak i na řešení různých dermatologických onemocnění pokožky celého těla.

567A9554_edited.jpg

KDO JE
DERMOTRICHOLOG

Dermotricholog se věnuje terapii onemocnění vlasové pokožky se zaměřením na různé anomálie včetně péče o vlasové cibulky, zabývá se kvalitou vlasů a kožními projevy celého těla. Na základě vyšetření je schopen diagnostikovat skutečnou příčinu vašich obtíží a poskytnout řešení.

DERMOTRICHOLOGIE V PRAXI

V dermotrichologické praxi se setkáváme se širokým spektrem obtíží u všech věkových kategorií. Našimi nejčastějšími klienty jsou však lidé řešící nadměrný vlasový výpadek (často spojený s hormonální nerovnováhou či stresem), maminky po porodu, lidé s poruchami funkce štítné žlázy či onemocněním seboroickou dermatitidou, lidé s kožními projevy, na které doposud nenalezli vhodné řešení.

Dermotrichologické ošetření je vhodné i při zdánlivě běžných obtížích, jako je nadměrné maštění vlasů, lupovitost či svědění hlavy.

A doporučujeme ho každému, kdo chce věnovat péči své pokožce hlavy a vlasům preventivně. Pravidelná péče může předcházet vzniku mnoha problémů a udržovat vaše vlasy a pokožku hlavy v optimálním stavu.

567A9549
567A9677
567A9623
567A9493_edited.jpg

Naší primární snahou je klientovu pozornost odvrátit od nákupů velkého množství produktů na základě reklamy a neodborných doporučení, zkoušení přípravků “pokus omyl”, pod jejichž tíhou pokožka často začne trpět ještě více a napomáhá vzniku dalších obtíží.

Čím dříve přivedou klienta jeho obtíže do ordinace odborníka (dermotrichologa), tím je šance na rychlé odstranění obtíží vyšší.

JAK PROBÍHÁ DERMOTRICHOLOGICKÉ VYŠETŘENÍ

Dermotrichologické vyšetření je postavené především na správné diagnostice vlasové pokožky a vlasů, díky které stanovíme přesnou příčinu obtíží. Vyšetření je vhodné pro všechny, kteří nejsou spokojeni se současným stavem svých vlasů, mají potíže s pokožkou hlavy či jinde na těle. Při první návštěvě dermotrichologa čeká klienta rozhovor za účelem zjištění co možná největšího množství informací o stavu jeho pokožky a vlasů. Ptáme se například na způsob péče o vlasy, užívané přípravky, chemické zásahy jako je barvení vlasů, odbarvování. Zjišťujeme genetickou zátěž v přímé linii, proběhlá a současná onemocnění, stravovací a pitné návyky. Nejprve dermotricholog provádí zmapování stavu vlasové pokožky, včetně její pružnosti a hydratace. Zjišťuje padání vlasů manuálním protažením mezi prsty a případně následuje vyšetření trichokamerou. Aktuální stav se zapisuje do karty klienta a uchovává se do příští návštěvy pro objektivní zhodnocení výsledků. Při kontrolním vyšetření provádí dermotricholog kontrolu stavu pokožky a konzultuje dosavadní průběh terapie. Výsledky terapie a aktuální stav opět zaznamenává do klientské karty a dále upravuje samotný terapeutický plán. ​Kontrolní vyšetření jsou indikována do úplné absence obtíží. Doba terapie je velmi individuální, závisí na základní diagnóze a potřebách klienta.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Nicol Koranova

Úžasný prostředí, úžasný přístup, člověk si tu skvěle odpočine, doporučuji !

Lucie Nezbedová

Milý, profesionální přístup na úrovni. Doporučuji

Alena Šámal

Nejkrásnější salón, nejlepší péče👌

Jorge Miranda

Úžasné místo a profesionálové. Nikdy jsem nebyl na lepším místě a to jsem byl po celém světě. Jsou rockové!!!!!

Anna Janoušková

Úžasné místo, báječní lidé, naprostá profesionalita, dostane se Vám komplexní vysvětlení a stejně tak následná péče. Nikdo Vám nic nevnucuje, kvalitní přípravky za dostupnou cenu. Odcházíte s pocitem, že občas zažijete něco mimořádného a za to jsem vděčná, děkuji....

Jana Tesařová

Dnes jsem poprvé navštívila toto místo plné odborníků a zároveň moc fajn lidí....jsem opravdu nadšená, vše mi bylo perfektně vysvětleno, prostředí a atmosféra je úžasná, nejen, že jsem se báječně zrelaxovala, ale odnáším si spoustu nových a cenných informací v péči o vlasovou pokožku..vřele doporučuji a budu se sem ráda vracet⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️🙏☆♡

Iveta Kohoutová

Byla jsem zatím dvakrát

a spokojenost veliká. problém s padáním vlasů.... seboroická dermatitida ....snaží se mi všichni profesionálně pomoci. personál i pan Lukáš mají skvělý přístup 🙂👌👏❤

Jana Lédlová

Skvělý přístup od Lukáše. Měla jsem v něm důvěru, jde vidět, že ví o čem mluví a dokonce byl i vtipný :) prostředí institutu je příjemné, hezky to tam vonělo. Ostatní z personálu byli také příjemní a sympatický.

Lucie Pirichová

super přístup ... doporučuji všem co mají problém s vlasovou pokožkou nebo vlasovými kořínky

Lukáš Pokorný

Profesionální a odborný přístup

Petr Porteš

Jsem přímo nadšený. Po provedené kůře mi akutní problém okamžitě odezněl a díky radám se mi nevrátil.

Michaela Faiglová

Byla jsem před půl rokem na diagnostice a následném rašelinovém ošetření, kde mi slečna doporučila vhodnou péči a produkty na doma na mastící a svědivou pokožku hlavy. Od té doby se mi pokožka neuvěřitelně zlepšila a chodím preventivně. Milý a profesionální personál a navíc odpočinek.

bottom of page