top of page

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Každé další trichologické vyšetření je již bezplatné.
24 hodin před trichologickým vyšetřením si prosím nemyjte vlasy.
Vyšetření ani přípravky nejsou hrazeny žádnou z pojišťoven.
Diagnóza stanovená odborným trichologem se nemusí shodovat s diagnózou stanovenou dermatologem.
V případě, že po ošetření či vlivem užívání trichologických přípravků dojde ke zhoršení stavu, nežádoucím změnám nebo alergické reakci, kontaktujte prosím co nejdříve svého trichologa.

Jaký je rozdíl mezi trichologem a dermatologem

Tricholog se specializuje přímo na problematiku vlasové pokožky, vlasů a jejich onemocnění, řeší příčinu vzniku obtíží a specializuje se na její odstranění. Kožní lékař má oproti tomu ve své profesi mnohem širší záběr onemocnění, při léčbě vlasové pokožky tedy často sahá po nejrychlejším řešení dané problematiky, tzv. potlačení projevů nikoliv odstranění příčiny. K léčbě jsou nejčastěji užívány kombinace kortikoidů a antibiotik, což z dlouhodobého hlediska u mnohých onemocnění může být poněkud krátkozraké řešení, přinášející s sebou celu řadu druhotných obtíží.

Kdy navštívit trichologa


Na základě intuice. Sami jsme schopni vycítit/vypozorovat, že na našich vlasech či vlasové pokožce není něco v pořádku. V případě, že pozorujeme změny, je dobré vyhnout se „samoléčbě“ na základě marketingových reklam a navštívit trichologa, který během pár desítek minut odhalí, jsou-li vaše pochybnosti na místě, případně jaká je skutečná příčina vašich obtíží. Stejně tak u neustále se vracejících obtíží, které lékárenská kosmetika není schopna vyřešit dlouhodobě.

Jaké jsou nejčastější obtíže, se kterými klienti navštěvují trichologa?


V naší praxi se nejčastěji setkáváme s různými typy alopecie, seboroickou dermatitidou, lupovitostí a mastící se pokožkou.

 

Je možné se objednat při první návštěvě rovnou na ošetření?


Ano, tato možnost tu samozřejmě je. Můžete se objednat buď na samotnou diagnostiku, nebo na diagnostiku s následným ošetřením.

Kdy můžu očekávat první výsledky terapie?


Doba výsledků terapie je samozřejmě velmi individuální, záleží na základní diagnóze, se kterou daný klient do trichologické poradny přichází. Jedná-li se o problematiku typu padání vlasů, je možné první výsledky pozorovat cca po šesti týdnech terapie. Přichází-li klient s problematikou typu seboroická dermatitida, může efekt očekávat již po prvním ošetření. Vždy však platí, že do úplného vymizení obtíží je třeba dodržovat doporučené postupy a užívání přípravků a nepřestávat s terapií po prvních viditelných výsledcích.

Kdy bude následovat příští kontrola?

I toto závisí na základní diagnoze, se kterou klient trichologa navštíví. U některých diagnoz je třeba zopakovat ošetření již po týdnu, u jiných po čtyřech. Vždy vám ale odborný tricholog sestaví plán terapie při první návštěvě tak, abyste sami mohli hodnotit objektivní úspěchy léčby.

Dá se říci, jak dlouho trvá léčba obtíží?


Obecně lze říci, že základní diagnoza určuje délku terapie. Nicméně dlouhodobé zkušenosti ukazují na horizont cca 3 – 6 měsíců.

 

Nenašli jste odpověď na svou otázku?


Snažíme se maximálně vyjít vstříc a poskytovat vám odpovědi na všechny vaše otázky. Pakli-že jste zde odpověď na tu svou nenalezli, napište nám. My vám hned, jak to bude možné, odpovíme.

 

A nebo se podívejte na video, jak přesně vyšetření a procedura u nás probíhá.

Napište nám
bottom of page